Mežistrādes tehnikas ražotāja “Ponsse” ienākumi palielinājušies par 67,3%

Somijas vadošais mežistrādes tehnikas ražotājs “Ponsse” 2010.gada 1.pusgadā guvis ienākumus 117.1 miljonu eiro apmērā, kas ir par 67.3% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt peļņa (pirms nodokļiem) palielinājusies līdz 14.9 miljoniem eiro.

Atzīmēts, ka 2009.gada 1.pusgadā firmas zaudējumi sasniedza 12.7 miljonus eiro.

Sadalījumā pa reģioniem, no 1.pusgadā gūtajiem ienākumiem 49.1% veidoja produkcijas realizācija Ziemeļvalstīs,29.4% – pārējās Eiropas valstīs un 19.7% – Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.

Kā skaidrojis “Ponsse” prezidents un galvenais izpilddirektors Juho Nummela, pieprasījums pēc mežizstrādes tehnikas ievērojami uzlabojās 2.ceturksnī, kad attiecīgi par 103% palielinājās arī pārdošanas ienākumi, sastādot 65.9 miljonus eiro, bet peļņa gūta 7 miljonu eiro apmērā.

Prognozēts, ka mežizstrādes mašīnu tirdzniecības apjomi tuvākajā nākotnē turpinās palielināties, par ko liecina pieaugošais pieprasījums pēc koksnes resursiem. Tāpēc 2.pusgadā, atbilstoši pieaugošajam pasūtījumu apjomam, tiks palielinātas arī ražošanas jaudas un kopumā 2010.gada finanšu rezultāti būs ievērojami pozitīvāki nekā tika prognozēts iepriekš.

 

Lasīt vairāk: www.ponsse.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *