Vācijas tirgū augusta vidū nostabilizējušās skujkoku zāģmateriālu cenas

Skujkoku zāģmateriālu cenu augšupeja, kas Vācijas tirgū bija vērojama pēdējo dažu nedēļu laikā, augusta vidū beidzās un vairumam egles zāģmateriālu sortimentu cenas nostabilizējās. Nedaudz augstākas cenas mēneša otrajā pusē tika piemērotas tikai sortimentiem, kas gatavoti pēc individuāliem pasūtījumiem.

Kopumā skujkoku zāģmateriālu cenas augusta beigās bija vidēji par 32% augstākas nekā gadu iepriekš, bet atsevišķu sortimentu (koka brusu un siju) cenas pat pārsniegušas 2007.gada cenu līmeni.

Vācijas kokzāģētāji ziņojuši, ka septembrī un oktobrī zāģmateriālu cenas atkal varētu tikt paaugstinātas. Tomēr tirgus dalībnieki apšauba, ka ražotājiem izdosies īstenot šo ieceri, jo tuvāko nedēļu laikā, uzlabojoties koksnes resursu pieejamībai, vairākas zāģētavas valsts centrālajā un ziemeļu daļā plāno palielināt ražošanas apjomus. Savukārt Vācijas dienvidos daudzi zāģmateriālu ražotāji pēdējo nedēļu laikā zāģbaļķu deficīta dēļ bija spiesti vai nu samazināt ražošanas apjomus, vai arī pagarināt atvaļinājumu periodu.

 

Avots: „EUWID” (No.35/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *