Jaunzēlandes kokmateriālu eksports šogad varētu sasniegt rekordlielu apjomu

Pieaugošais pieprasījums pēc kokmateriāliem Ķīnā, Dienvidkorejā un Indijā veicinājis Jaunzēlandes koksnes produktu eksporta palielināšanos šā gada janvārī – maijā līdz 1,2 miljardiem ASV dolāru, kas ir par 54% vairāk nekā 2009.gada attiecīgajā periodā.

Eksporta palielināšanās attiecīgi veicinājusi arī zāģbaļķu cenu paaugstināšanos vietējā tirgū līdz pēdējo astoņu gadu laikā augstākajai atzīmei, kas atsevišķiem koksnes pārstrādātājiem rada bažas, neskatoties uz pozitīvajām zāģmateriālu tirgus tendencēm.

Piegādes apjomu palielināšanos pēdējo piecu gadu laikā, galvenokārt, sekmējis nepārtraukti augošais pieprasījums Ķīnas tirgū. 2009.gadā šī Āzijas reģiona valsts bija galvenais Jaunzēlandes priedes zāģbaļķu noieta tirgus, kur tika realizēti 4,8 milj.m3 šī sortimenta (2008.g.: 2,1 milj.m3). Kopumā pērn uz Ķīnu eksportēti 8,7 milj.m3 zāģbaļķu, bet, ņemot vērā šā gada tirgus tendences, minētie piegādes apjomi varētu pieaugt līdz 10 milj.m3.

Priedes zāģbaļķu imports pērn ievērojami palielinājies arī Indijā (līdz 810 tūkst.m3), padarot to par Jaunzēlandes trešo nozīmīgāko tirgu uzreiz pēc Ķīnas un Dienvidkorejas. Šā gada pirmajos piecos mēnešos bija vērojama pozitīvās tendences turpināšanās – priedes zāģbaļķu piegādes uz šo tirgu pieauga vēl par 54%.

Pēdējo trīs gadu laikā no Jaunzēlandes palielinājies arī zāģmateriālu eksports, 2009.gadā sasniedzot 1,9 milj.m3. Salīdzinot ar pērn janvārī – maijā eksportēto apjomu, šogad piegādes palielinājušās vēl par 12%.

 

Avots: www.cisionwire.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *