Vācijas tirgū palielinās skujkoku koksnes piegādes apjomi no Austrumeiropas

Austrijas loģistikas uzņēmums “Salzburger Eisenbahn Transport Logistik GmbH” (SETG) šā gada jūlijā atklājis jaunu dzelzceļa koksnes kravu pārvadājumu maršrutu “Ukraina – Vācija”.

Šāds lēmums pamatots ar pieaugošo iekšējā tirgus pieprasījumu pēc skujkoku apaļkoksnes, kas importēta no Austrumeiropas, jo Centrāleiropas tirgus piedāvājums vairs nespēj segt Vācijas koksnes pārstrādātāju pieprasījumu.

Pagaidām no Ukrainas-Polijas dzelzceļa robežpunkta Dorohusk uzņēmums veic vienu koksnes kravu pārvadājumu reisu nedēļā, transportējot aptuveni 1300 kubikmetru zāģbaļķu.

Līdz ar jaunā maršruta izveidi no Ukrainas, “Salzburger Eisenbahn Transport Logistik GmbH” šobrīd apkalpo četrus koksnes kravu transporta maršrutus no Austrumeiropas uz Vāciju un Austriju.

No Polijas ik nedēļu tiek veikti 9 – 11 koksnes kravu pārvadājumu reisi, bet no Čehijas un Slovākijas – 1 – 3 reisi nedēļā.

Kopumā 2009.gadā “Salzburger Eisenbahn Transport Logistik GmbH” no Austrumeiropas transportējis aptuveni 1,7 miljonus tonnu kokmateriālu.

 

Avots: „EUWID” (No.35/2010)

http://www.setg.at/news.htm

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *