Ķīnā izstrādāts desmitgades plāns bioenerģētikas attīstības veicināšanai

Lai veicinātu koksnes biomasas efektīvāku izmantošanu enerģijas ražošanā, Ķīnas valdība sastādījusi turpmākās desmitgades (2011.-2020.) darbības plānu.

Viens no galvenajiem izvirzītajiem mērķiem ir turpmāko desmit gadu laikā apmežot aptuveni 20 miljonus hektāru zemes, lai tiktu nodrošināta bioenerģijas ražošanas izejvielu bāze.

Tāpat izveidotās mežu platības veicinās ievērojamu siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanos un atjaunojamo energoresursu patēriņa palielināšanos gadā vidēji par 3%.

Turpmāk Ķīnas valdība plāno izstrādāt arī politiskos atbalsta instrumentus, lai veicinātu privātā sektora investorus atbalstīt mežsaimniecības un bioenerģijas ražošanas uzņēmumus.

Tāpat valdība plāno atbalstīt gan zinātniskos pētījumus un tehnoloģisko inovāciju izstrādi bioenerģētikas nozarē, gan starptautiskos sadarbības projektus.

Saskaņā ar pēdējiem valsts meža resursu monotoringa datiem (“China’s Seventh National Forest Resource Inventory Report”, 2009) Ķīnā meža platības aizņem 195 miljonus hektāru (koksnes krāja – 13,721 miljoni kubikmetru). Tai skaitā 119,69 miljoni hektāru (jeb 66%) ir dabiskie meži, bet 61,69 miljoni hektāru (jeb 34%)  – meža plantācijas.

Līdz 2020.gadam, saskaņā ar Valsts Padomes apstiprināto mežu aizsardzības plānu (“National Forest Land Protection and Utilization Guideline (2010-2020)”), viens no izvirzītajiem mērķiem ir meža zemju platību palielināšana līdz 312 miljoniem hektāru un meža platību palielināšana līdz 223 miljoniem hektāru.

Atzīmēts, ka 2009.gadā vien Ķīnā iestādīts mežs 6,3 miljonu hektāru platībā (+18%).

 

Avots: www.fridayoffcuts.com

www.gain.fas.usda.gov

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *