Latvija plāno iesaistīties koka mājokļu atjaunošanas un celtniecības projektā Haiti

Pēc ANO Humanitāro jautājumu koordinācijas pārvaldes datiem, Haiti 2010.gada 12. janvāra zemestrīcē gāja bojā 222 600 cilvēku, ievainojumus guva 300 000, tika izpostīti 60% valsts infrastruktūras un vairāk nekā 188 000 māju kļuva nederīgas dzīvošanai.

Pēc pašreiz pieejamās informācijas prioritārais sektors, kurā nepieciešama palīdzība, ir mājokļu un sabiedrisko ēku atjaunošana un celtniecība. Pieprasījums sakrīt ar Latvijas puses piedāvājuma iespējām, tāpēc, ņemot vērā šā brīža Latvijas ekonomisko situāciju, sniedzot starptautisko palīdzību, tiktu atbalstīti arī Latvijas uzņēmēji.

Lai palīdzētu zemestrīces izpostītajai Haiti, Latvija plāno piedalīties pagaidu koka mājokļu celtniecības projektā šīs valsts vidienē. No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Ārlietu ministrijai (ĀM) paredzēts piešķirt ne vairāk kā 105 tūkstošus latu, tostarp 50 tūkstošus latu plānots tērēt, lai iepirktu kokmateriālus.

Latvija plānojusi iesaistīties Haiti atjaunošanas procesā, piedaloties Francijas nevalstiskās organizācijas “Acted” īstenotajā pagaidu mājokļu projektā.

Šogad plānots uzcelt 3200 pagaidu mājokļu, bet 2011.gada pirmajā pusē – vēl 2500 mitekļu.

 

Lasīt vairāk: www.mk.gov.lv

www.staburags.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *