Biodegvielas pieprasījums Zviedrijā saasina konkurenci koksnes tirgū

Biodegviela Zviedrijā kļuvusi par populārāko degvielu tirgū, tādējādi saasinot konkurenci koksnes un koksnes atlikumu tirgū un sekmējot tālāku koksnes  cenu paaugstināšanos.

2009.gadā Zviedrijas valdība apstiprināja plānu, kas paredz, ka līdz 2020.gadam atjaunojamās enerģijas patēriņa īpatsvaram valstī jāpalielinās līdz 50%, bet līdz 2030.gadam transporta sektorā paredzēts pilnībā pāriet no līdzšinējo energoresursu patēriņa uz alternatīvajiem.

Lai gan tik radikāla atteikšanās no benzīna un dīzeļdegvielas patēriņa šobrīd šķiet neiespējama, uzstādīt šādu mērķu valdību stimulēja tieši ievērojamā investīciju plūsma bioenerģētikas nozares attīstībā.

Viens no galvenajiem faktoriem, kas stimulē sabiedrību pāriet uz biodegvielas patēriņu ir etanola atbrīvošana no akcīzes nodokļa un pārmēru augstā maksa par oglekļa dioksīda emisiju (aptuveni 0.70 USD/l).

Paredzēts, ka jau šogad biodegvielas patēriņš Zviedrijas tirgū pieaugs līdz 32%, tāpēc, tiecoties pēc papildus resursiem, enerģijas ražotāji aktīvāk sākuši iepirkt arī apaļkoksni. Rezultātā papīrmalkas cenas šā gada 2.ceturksnī (salīdzinot ar aizvadītā gada analogo periodu) paaugstinājušās par 10%, bet zāģbaļķu koksnes cenas – par 20%. Savukārt celulozes cenas par 20% paaugstinājās jau 1.ceturksnī.

 

Avots: www.lesomat.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *