Pasaules finanšu tirgus apskats 2010. gada 30.augusts – 5.septembris

„Swedbank Baltijas grupa” tirgus analītiķi skaidro, ka pirmā septembra nedēļa akciju tirgus dalībniekiem bijusi neapšaubāmi pozitīva.

ASV darba tirgus, kaut arī lēnām, tomēr turpina atveseļoties. Eiropas ekonomika joprojām saglabājusies spēcīga, bet centrālā banka pagarinājusi ārkārtas aizdevumu iespējas, lai mazinātu riskus, kas apdraud turpmāko ekonomikas pieaugumu. Arī Japānas ekonomikas dati bijuši samērā spēcīgi. Eiro un Japānas jenas vērtība pret ASV dolāru pieauga.

Dati liecina, ka eirozonas IKP pieaugums otrajā ceturksnī sasniedzis 1%; eksporta apjomi pieauguši līdz 4,4% salīdzinājumā ar pirmo ceturksni. Tomēr maz ticams, ka šāds pieauguma temps turpināsies, jo vairākās Eiropas valstīs notiek budžeta deficīta samazināšana, un ekonomikas pieauguma temps palēninās arī ārpus Eiropas.

Japānas ekonomikas dati kopumā pārsnieguši prognozes. Rūpnieciskās ražošanas apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi jūliju pieauga par 0,3% (tika prognozēts kritums par 0,2%), savukārt mazumtirdzniecības apjoms pieauga par 0,7%.

Polijas tautsaimniecībā, kas izvairījās no lejupslīdes jau 2009. gadā, šogad sagaidāms spēcīgs pieaugums. Otrā ceturkšņa IKP pieaugums pārsniedzis prognozes par 3,5% salīdzinājumā ar to pašu laiku pirms gada, ko veicināja eksporta apjomu pieaugums, pateicoties pieprasījumam pieaugumam Vācijā un vājākam zlotam.

 

Lasīt vairāk:www.swedbank.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *