Papīrmalkas pārvadājumiem no Latgales LVM plāno izmantot dzelzceļu

AS „Latvijas valsts meži” ir izsludinājusi konkursu par dzelzceļa transporta pakalpojumu sniegšanu 2010. – 2011.gadā.

Kā skaidrojis uzņēmuma struktūrvienības Apaļkoksnes piegādes analītiķis Ģirts Abizārs, no šā gada oktobra līdz 2011.gada 28.februārim uz Rīgas ostu no Rēzeknes un Daugavpils dzelzceļa stacijām LVM plāno pārvadāt 26 tūkst. m3 papīrmalkas.

Pēc savulaik veiktā pētījuma datiem, dzelzceļa pārvadājumi (ieskaitot visu pakalpojumu kompleksu) ir izdevīgāki tad, ja no apaļkoksnes krautuves meža līdz to piegādes vietai ir vismaz 250 km. Tāpēc esot loģiski apaļkoksni  no Latvijas austrumu rajoniem uz Rīgas ostu transportēt, izmantojot dzelzceļu. Turklāt pēc pašreizējām aplēsēm dzelzceļa pārvadājumi salīdzinājumā ar autotransportu varētu būt pat līdz 15% lētāki.

Šobrīd gan teju vai visa LVM apaļkoksne klientiem tiek piegādāta ar autotransportu.

Vairāki laikraksta “Dienas bizness” aptaujātie uzņēmēji atzinuši, ka ir pēdējais laiks atsākt konkurēt ar autotransportu tieši iekšzemes pārvadājumos, īpaši situācijā, kad sarūk tranzītkravu pārvadājumi un nemitīgi tiek strādāts pie jauniem jūras pārvadājumu maršrutiem.

Citi gan ir skeptiski noskaņoti, jo pašlaik dzelzceļa pārvadājumu tarifs Latvijā salīdzinājumā ar kaimiņvalstīm esot pārāk augsts.

 

 

Lasīt vairāk: Dienas bizness (Nr.397/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *