Baltkrievijas kokrūpnieki apgūst jaunus produkcijas noieta tirgus

Šobrīd no Baltkrievijas meža  nozares produkcija tiek eksportēta uz 23 pasaules valstīm. Vadošie Baltkrievijas koksnes noieta tirgi ir Polija, Vācija, Beļģija, Nīderlande, Zviedrijas, Lietuva un Latvija. Tomēr klientu loka paplašināšana un jaunu noieta tirgu apgūšana tiek turpināta.

Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrs Mihails Ameljanovičs ziņojis, ka šogad kokmateriālu eksportu plānots palielināt līdz 100 miljoniem ASV dolāru, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā 2009.gadā, tādējādi praktiski atgriežoties 2008.gada līmenī.

Turpmākās piecgades plānos apaļkoksnes eksports gan netiek atzīmēts kā prioritāte, jo Baltkrievijas koksnes pārstrādes uzņēmumu koncerns „Bellesbumprom” līdz 2015.gadam plāno izveidot vēl astoņas kokapstrādes rūpnīcas, kur paredzēts pārstrādāt lielāko daļu mežsaimniecībās izstrādātās koksnes produktos ar daudz augstāku pievienoto vērtību. Respektīvi, eksportu turpmāk plānots kāpināt, palielinot gatavo koksnes izstrādājumu un zāģmateriālu realizācijas apjomu.

Ar Somijas un Slovēnijas uzņēmumiem patlaban tiek veiktas pārrunas arī par koksnes pārstrādes un kurināmo šķeldu, koksnes granulu un brikešu ražošanas kopuzņēmumu izveidošanu.

 

Lasīt vairāk: www.butb.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *