Zviedrijas mēbeļu tirgotājs “IKEA Group” plāno izvērst darbību Dienvidāzijas reģionā

Zviedrijas mēbeļu gigants “IKEA Group” nākamo trīs gadu laikā plāno divkāršot savus tēriņus Dienvidāzijas produkcijas iegādei līdz 1 miljardam eiro, kā arī cer panākt vienošanos ar Indijas valdību par investīciju noteikumu mīkstināšanu, lai kompānija šajā valstī varētu atvērt savus lielveikalus.

IKEA jau šobrīd ir liels uzpircējs šai reģionā, iegādājoties kokvilnas izstrādājumus, paklājus un citu ražoto produkciju no aptuveni 80 piegādātājiem, taču nākotnē iepirkumus Indijā plānots palielināt.

Lai kompānija varētu Indijā atvērt savus veikalus, saskaņā ar vietējo likumdošanu, tai nepieciešams vietējais sadarbības partneris, turklāt kompānijas dalība šajā kopuzņēmumā nedrīkst pārsniegt 51%.

IKEA vadītājs Mikaels Ohlsons (Mikael Ohlsson) norādījis, ka sarunās ar Indijas valdību panākta vienošanās par to, ka valsts pārskatīs savu nostāju šai jautājumā, bet iepirkumu apjoms šai tirgū tiks palielināts jebkurā gadījumā.

2009.gadā, neskatoties uz pasaules ekonomikas un finanšu krīzi, Zviedrijas mēbeļu tirgotāja peļņa bija 50 miljardi kronu jeb 5,1 miljardi eiro.

 

Avots: www.online.wsj.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *