Kompensācijas meža īpašniekiem tiks izmaksātas atkarībā no budžeta iespējām

Šobrīd likumā “Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos” noteikti vairāki kompensāciju veidi, tostarp atlīdzība par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem, zemes atpirkšana un atbalsta maksājumi par zaudējumiem, kas lauksaimnieciskās vai mežsaimnieciskās darbības ierobežojumu dēļ radušies aizsargājamās teritorijās, kuras nevar pretendēt atbalsta maksājumiem no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem.

Tā kā šo kompensācijas veidu izpildei valsts budžetā līdzekļu nepietiek, kā dēļ varētu pieaugt sabiedrības neapmierinātība, Vides ministrija piedāvājusi divus problēmas risinājuma variantus:

1) līdzekļus atlīdzību izmaksai nākamajā un turpmākajos gados novirzīt no AS “LVM” dividendēm;

2) atlīdzību izmaksu paredzēt atkarībā no valsts budžeta iespējām.

Ministru kabineta komitejas sēdē 20.septembrī tika izskatīta šī Vides ministrijas sagatavotā koncepcija. Pirmais priekšlikums atbalstu neguva.

Līdz 2009.gada 31.decembrim kompensācijās kopumā izmaksāti 3 900 200 latu. Naudas summa, kas ir piešķirta, bet nav vēl izmaksāta, ir 1 352 788 lati (par 2009.gadu attiecīgi  jāizmaksā  576 885 latu, bet 2010.gadā atliktajos maksājumos  būtu jāizmaksā 775 902 latu). Minēto summu šogad plānots segt no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. Atbilstoši pieņemtajiem lēmumiem 2011.gadā atliktajos maksājumos vēl būs jāizmaksā 308 400,31 latu.  Papildus par  35 īpašniekiem  šobrīd lēmums par naudas izmaksu vēl nav pieņemts, bet atzīts, ka kompensācija pienākas. Šiem īpašniekiem jau 2009.gadā bija nepieciešams izmaksāt kompensācijas 593 721,00 latu apmērā, kas arī būs jāieplāno 2011.gada budžetā.

 

 

Lasīt vairāk: www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *