“Ārējo tirgu apgūšana – nozaru starptautiskās konkurētspējas stiprināšana”

Šā gada 21.septembrī Valdībā tika izskatīts Ekonomikas ministrijas iesniegtais noteikumu projekts “Noteikumi par darbības programmas “Uzņēmējdarbība un inovācijas” papildinājuma 2.3.1.1.aktivitātes “Ārējo tirgu apgūšana” 2.3.1.1.2.apakšaktivitāti “Ārējo tirgu apgūšana – nozaru starptautiskās konkurētspējas stiprināšana”””, kas tika izstrādāta, lai īstenotu mērķtiecīgu nozaru starptautiskās konkurētspējas stiprināšanu un atbalstītu komersantu ieiešanu ārvalstu tirgos.

Noteikumu projekts nosaka kārtību, kādā īsteno 2.3.1.1.2.apakšaktivitāti, projektu iesniegumu vērtēšanas kritērijus, prasības projekta iesniedzējam, atbildīgo un sadarbības iestādi, kompetences sadalījumu starp šīm iestādēm un sadarbības kārtību, atbildīgās un sadarbības iestādes funkcionālās padotības formu.

Apakšaktivitātes ietvaros paredzēts atbalstīt  tādas darbības, kā: nacionālo stendu organizēšana starptautiskajās izstādēs ārvalstīs; reklāmas kampaņu organizēšana ārvalstīs; konsultāciju pakalpojumu sniegšana komersantiem, pašvaldībām un ostu pārvaldēm par ārvalstu tirgiem, tai skaitā tiešo vizīšu, tirdzniecības misiju organizēšana, atbalsts dalībai izstādēs un sadarbības partneru atrašana.

Aktivitātes ietvaros sasniedzamais uzraudzības rādītājs – līdz 2013.gadam ir atbalstīti 330 uz ārējo tirgu apgūšanu vērsti projekti.

Apakšaktivitātes ietvaros projektus līdzfinansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda un finansējuma saņēmēja līdzekļiem. Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums nepārsniedz  3 000 000 latus.

Finansējuma saņēmējam maksimāli pieejamais Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 1 500 000 lati. Finansējuma saņēmējs nodrošina līdzfinansējumu no valsts budžeta ietvaros piešķirtajiem līdzekļiem ne mazāk kā 40%.

 

Lasīt vairāk: www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *