Latvijā apaļkoku malkas cenas šogad paaugstinājušās par 15 – 30%

Apkopojot aptaujāto malkas tirgotāju pausto viedokli, biznesa portāls „Nozare.lv” informējis, ka šogad malkas (apaļkoku) cenas pieaugušas par 15 – 30%, salīdzinot ar pagājušo gadu, turklāt pastāv iespēja, ka tirgū varētu rasties malkas deficīts.

SIA „Brēķu studenti” kokmateriālu realizācijas vadītājs Kaspars Kamišovs izklāstījis, ka malkas cena šogad pieaugusi par aptuveni 10 – 17 latiem kubikmetrā. Un tā varētu turpināt paaugstināties, jo arvien vairāk koksnes tiek pārstrādāta granulās.

Malkas deficīts varētu iestāties, jo pagājušajā, neierasti aukstajā ziemā tika iztērētas uzkrātās rezerves, daudz malkas tiek gatavots un vests uz Eiropu (š.g. pirmajos 7 mēnešos apaļkoku malkas eksports palielinājies par 61,4%, sastādot 598 900 tonnu). Tāpat pieaudzis biomasas patēriņš lielajās katlumājās.

SIA “Malkas placis” pārstāvis Vladimirs Kļaviņš skaidrojis, ka ļoti daudzi mežizstrādātāji malkai atbilstošos kokus turpat mežā sagatavo šķeldai, pēc kuras pieprasījums turpina palielināties.

Savukārt SIA “Sausa malka” vadītājs Raitis Vilciņš informējis, ka sausas skaldītas malkas cena  patlaban ir vidēji 21 lats sterā, bet neizžāvētas malkas cena – no 14 līdz 20 latiem sterā.

 

Avots: www.apollo.lv

www.zm.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *