Zviedrijā stabils pieprasījums pēc papīrmalkas tiek prognozēts arī turpmāk

Neskatoties uz zemākiem zāģmateriālu eksporta rādītājiem, zāģbaļķu cenas Zviedrijā 2.ceturksnī turpināja paaugstināties, vietējā valūtā sasniedzot augstākās virsotnes.

Koksnes cenas ātrāk paaugstinājušās valsts dienvidu daļā, kur šobrīd tās ir augstākas nekā valsts ziemeļu daļā gan zāģbaļķiem, gan papīrmalkai, tāpēc mežu īpašnieki no Zviedrijas centrālās un ziemeļu daļas ieinteresēti realizēt koksni valsts dienvidos.

Tomēr Zviedrijas kokzāģētavām koksnes iegādes izmaksas šobrīd ir mazākas nekā vairumam konkurentu Somijā, Vācijā un Austrijā, bet Austrumeiropā un Krievijas ziemeļrietumos tās ir vēl par 15 – 30% zemākas nekā Zviedrijā.

Arī papīrmalkas iegādes radītās izmaksas, kas veido aptuveni 60% no celulozes ražošanas uzņēmumu kopējām izmaksām, šā gada 2.ceturksnī paaugstinājušās par 12% – 18%.

Tā kā šai vasarā līdz ar ražošanas jaudu samazināšanu vairākās kokzāģētavās samazinājās arī pieejamo šķeldu apjomi, pieprasījums pēc papīrmalkas palielinājies. Turpinoties augstam pieprasījumam pēc celulozes šķiedrām un salīdzinoši zemajam šķeldu piedāvājumam, prognozēts, ka stabils pieprasījums pēc papīrmalkas sortimentiem Zviedrijā sagaidāms arī turpmākajos mēnešos.

Saskaņā ar Zviedrijas Nacionālās Mežsaimniecības pārvaldes datiem, 2010.gada 2.ceturksnī priedes papīrmalkas cena bija paaugstinājusies vidēji līdz 301 SEK/m3 (jeb 22.94 LVL/m3), egles – līdz 316 SEK/m3 (jeb 24.08 LVL/m3), bet bērza papīrmalkas cena – līdz aptuveni 296 SEK/m3 (22.56 LVL/m3).

 

Lasīt vairāk: www.timberweb.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *