Koksnes deficīta dēļ Krievijā ievērojami samazinājušies saplākšņa ražošanas apjomi

Pēdējo dažu nedēļu laikā vairums bērza saplākšņa ražotāju Krievijā ievērojami samazinājuši ražošanas jaudas, kas galvenokārt saistīts ar nepieciešamo koksnes sortimentu deficītu plašo šīs vasaras meža ugunsgrēku dēļ. Vairākas rūpnīcas uz aptuveni 3 – 4 nedēļām jau slēgtas.

Krasi samazinoties koksnes importam no Krievijas, arī Baltkrievijā un Polijā ražotāji sākuši izjust nepietiekamā piedāvājuma radītās sekas. Turklāt piegādātās koksnes sortimentu kvalitāte kļuvusi jūtami zemāka.

Pēdējie veiktie pasūtījumi par nepieciešamo apaļkoku sortimentu piegādi tiks realizēti ne ātrāk par novembri, kas nozīmē, ka atsevišķu Krievijā ražoto bērza saplākšņu veidi Centrāleiropas tirgos būs pieejami ne ātrāk kā decembrī. Pircēji, reaģējot uz šādu pavērsienu, sākuši meklēt alternatīvus produktus, jo Krievijas ražotāji jaunajos līgumos par saplākšņa piegādēm oktobrī jau tagad cenas paaugstinājuši par 10 – 15%.

Tirgotāji un importētāji norādījuši, ka turpmāk Centrāleiropā varētu palielināties saplākšņa imports no Somijas un Indonēzijas, lai gan Somijas ražotājiem palielināt piedāvājumu pie pašreizējām ražošanas jaudām būs sarežģīti. Turklāt arī Somijā apaļkoku piedāvājums tirgū ir samazinājies.

Prognozēts, ka apaļkoku pieejamība Krievijas tirgū turpmākajos dažos mēnešos samazināsies vēl vairāk, tā kā ceļu infrastruktūra lietainā laika dēļ būtiski ierobežo mežizstrādes iespējas. Savukārt  saplākšņa ražotāji, resursu deficīta dēļ, attiecīgi ražošanas apjomus būs spiesti samazināt vēl vairāk, neskatoties uz to, ka Centrāleiropā pieprasījums pēc saplākšņa produkcijas nepārtraukti turpina palielināties.

 

Avots: „EUWID” (No.38/2010)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *