Pasaules finanšu tirgus aktualitātes septembra II pusē

Šā gada 2.ceturksnī  Īrijas IKP salīdzinājumā ar 1.ceturksni uzrādīja negaidīti lielu samazinājumu – par 1,2%. Šie dati pastiprināja to investoru nervozitāti, kuri bija gaidījuši Īrijas ekonomikas izaugsmes turpināšanos, tāpēc tirgū valda satraukums par iespējamo Īrijas vēlreizējo ieslīgšanu recesijā.

Īrijas tautsaimniecība ir smagi cietusi no nelabvēlīgās situācijas nekustamo īpašumu tirgū, augošā bezdarba un vairāku banku glābšanas pasākumiem, kuri būtiski ietekmējuši valsts budžetu. Lai samazinātu pieaugošo budžeta deficītu, jau kopš pagājušā gada tiek realizēti būtiski izdevumu samazināšanas pasākumi, samazinot gan sabiedriskajā sektorā strādājošo algas, gan sociālos pabalstus.

Arī pasaules valūtu tirgus piedzīvoja ievērojamas svārstības. ASV uzņēmumu akciju cenas virzījās lejup, ko galvenokārt ietekmēja publicētie pasaules lielākās ekonomikas vājie dati. Pieprasījumu skaits pēc

bezdarbnieku pabalstiem pagājušajā nedēļā pārsteidzoši pieauga līdz 465 tūkst. vienībām, kas norāda uz to, ka situācija darba tirgū joprojām ir nepārliecinoša.

 

Lasīt vairāk: www.dnbnord.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *