Ilgtspējīgas modernās koka arhitektūras attīstības tendences Austrijā

Seminārā “Mūsdienu koka būvniecība – ilgtspējīga un energoefektīva”, kas tika rīkots 30.septembrī Rīgā, Austrijas speciālisti, kas pārstāv koka būvniecības nozari, dalījās savā pieredzē un iepazīstināja interesentus ar aktuālajām šīs nozares tendencēm Austrijā.

Blakus arhitektūras dimensijai īpaša uzmanība tika pievērsta arī drošības, energoefektivitātes, koka būvniecības nozares speciālistu izglītības aspektiem un meža nozares stiprināšanai, veidojot sadarbības tīklu.

Par koksnes kā būvmateriāla plašo izmantošanu mūsdienās liecina daudzās skaistās vecās koka ēkas. Šī materiāla izmantošana pozitīvi ietekmē arī klimatu un sniedz ieguldījumu cīņā ar klimata pārmaiņām. Turklāt iegūtais enerģijas ietaupījums mazina koka māju iedzīvotāju maksu par enerģiju un uzlabo klimata bilanci kopumā.

Šo pozitīvo aspektu dēļ pasūtītāji un arhitekti aizvien vairāk interesējas par kokmateriālu prieksŗocībām būvniecībā, ko varētu apvienot mūsdienu modernajos arhitektūras risinājumos.

Izstādē “Austrijas ilgtspējīgā modernā koka arhitektūra”, kurā tika sniegts ieskats par aktuālajām būvniecības tendencēm Austrijā, tika atspoguļota tikai neliela daļa no īstenotajiem koka ēku projektiem, jo jaunās tehnoloģijas ļauj rast neiedomājami daudzus interesantus un inovatīvus arhitektoniskos risinājumus gan dzīvojamām mājām, gan sabiedriskajām būvēm, komercbūvēm un ražošanas ēkām.

 

 

www.liaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *