Kokapstrādes produkcijas izlaide 8 mēnešos salīdzināmās cenās pieaugusi par 24,6%

DnB NORD Bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, komentējot jaunākos Centrālās statistikas pārvaldes datus, norādījis, ka apstrādes rūpniecība, kas gada griezumā pārsniegusi 20%, jau ir sasniegusi trekno gadu līmeni – augustā izlaide pirmo reizi kopš 2008.gada jūlija pārsniedza 2005.gada vidējo līmeni. Turklāt apstrādes rūpniecības pieaugums, sagaidāms, turpinās pieaugt līdz pat novembrim.

Atzīmēts, ka ievērojami gan mainījusies rūpniecības izlaides struktūra – salīdzinoši zemāki apjomi ir tajos ražošanas sektoros, kas atkarīgi no vietējā pieprasījuma, savukārt pieaugums ir tādās uz eksportu vērstās jomās kā kokapstrāde, ķīmiskā rūpniecība, metālizstrādājumi, elektronika un elektriskās iekārtas.

Rūpniecības produkcijas apjoms šā gada augustā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 3,5%, bet gada griezumā produkcijas izlaide pēc darba dienu skaita izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieaugusi par 20,5%. Tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 20,4% (kokapstrādē produkcijas izlaide pieaugusi par 24,6%, bet mēbeļrūpniecībā – samazinājusies par 6%).

 

Lasīt vairāk: www.db.lv

www.csb.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *