Grozījumi ES atbalsta piešķiršanas kārtībā meža kopšanas atbalstam

Šā gada 23.septembrī valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti grozījumi Ministru kabineta (MK) 2009. gada 6. oktobra noteikumos Nr.1145 “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākuma “Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana” īstenošanai”.

Grozījumi normatīvajā aktā paredz, ka turpmāk atbalstu jaunaudžu kopšanai un mazvērtīgo mežaudžu nomaiņai piemērotas jaunas tehnikas, inventāra, aprīkojuma un iekārtu iegādei varēs saņemt pretendenti, kuru īpašumā ir atbalsta saņemšanas nosacījumiem atbilstošas meža platības ar kopējo platību vismaz 2 hektāri iepriekšējo 3 hektāru vietā.

Savukārt, lai meža īpašniekiem būtu iespēja iegādāties arī tikai vienu instrumentu, piemēram, krūmgriezi komplektā ar darba aizsardzības līdzekļiem, grozījumi nosaka, ka projekta minimālais apjoms ir 500 eiro iepriekšējo 1000 eiro vietā.

Tāpat izmaiņas noteikumos paredz atcelt prasību, ka viens pretendents vienā gadā var pretendēt uz atbalstu pasākuma aktivitātēm piemērotās platībās ne vairāk kā 50 hektāru.

Prognozēts, ka jaunie grozījumi varētu sekmēt atbalsta saņēmēju skaita palielināšanos par 20% – 30%.

Noteikumu projekts stāsies spēkā pēc tā apstiprināšanas valdībā un publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

 

Lasīt vairāk: www.mk.gov.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *