SVF: Vadošajām ekonomikām jānodrošina labāka tirdzniecības līdzsvarotība

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) savā jaunākajā pārskatā par globālo ekonomiku un tās attīstības perspektīvām norādījis, ka ilgtspējīgas izaugsmes nodrošināšanai vadošajām pasaules ekonomikām  jānodrošina labāka tirdzniecības līdzsvarotība.

SVF prognozē, ka pasaules ekonomikas izaugsme 2011.gadā veidos 4,2%, kas ir par 0,2 procentpunktiem mazāk, nekā tika prognozēts iepriekš, un lēnāk salīdzinājumā ar 4,8% augšupeju šogad.

Lai arī nepieciešamība uzņēmumiem atjaunot to preču krājumus ir palīdzējusi veicināt izaugsmi ASV, Japānā un daļā Eiropas valstu, attīstības ekonomikas joprojām ir atkarīgas no valdību īstenotajiem stimulēšanas pasākumiem, kas tiek pakāpeniski pārtraukti.

Turklāt bagātajām valstīm, no kurām liela daļa nonākusi ievērojamās parādsaistībās, vidējā termiņā nāksies samazināt izdevumus un sabalansēt to budžetus.

SVF prognozē, ka attīstības ekonomikas šogad palielināsies par 7,1% (2011.gadā – par 6,4%), turpretī attīstīto valstu ekonomikas šogad pieaugs vien par 2,7% (2011.gadā – par 2,2%).

 

Avots: www.nra.lv

www.imf.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *