Noskaidroti Latvijas un Baltijas produktīvākie uzņēmumi 2009.gadā

Izpētes institūta  „Profiles International” veiktajā pētījumā par Baltijas uzņēmumu produktivitāti tika  analizēti 1 480 uzņēmumu 2009.gada finanšu rādītāji. Rezultātā noskaidrots, ka 12 nozarēs no 31 pirmo vietu ieguvuši Latvijas uzņēmumi, 9 nozarēs – Lietuvas uzņēmumi un 10 nozarēs – Igaunijas uzņēmumi.

Noskaidroti arī desmit būtiskākie faktori, kas palīdzējuši laureātiem sasniegt augstos produktivitātes rādītājus, starp kuriem būtiskākais tika minēta uzņēmēju vadītprasme. Savukārt pieredze profesijā, kā norāda līdzšinējā analīze, ir sekundāra.

Pētījumā konstatēts, ka Latvija ir produktivitātes līderis arī mežistrādes nozarē ar tādiem uzņēmumiem kā SIA “Latgran”, SIA “Metsaliitto Latvia” un SIA “Bolderāja Ltd.”.

Šā gada novembrī un decembrī Latvijas uzņēmumiem būs iespēja pieteikt dalību pētījumā, kurā tiks vērtētas veiksmīgu uzņēmēju vadītāju prasmes. Savukārt 2011.gada februārī interesentiem pirmo reizi Latvijā būs pieejams “Veiksmīga vadītāja profils”, kā arī metodiskie ieteikumi uzņēmumu produktivitātes celšanai.

 

Avots: „Nozare.lv”

www.bizness.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *