Somijas kokrūpniecības industrijā pieprasījums pēc koksnes resursiem pieaug

Septembra mēnesī Somijas kokrūpniecības industrijas (FFIF) iepirktais apaļkoku apjoms  no privāto mežu īpašniekiem turpināja pieaugt, sasniedzot 5,3 milj.m3, kas ir par 0,5 milj.m3 jeb 10,4% vairāk nekā augustā. Tai skaitā papīrmalka iepirkta 2,7 milj.m3, bet zāģbaļķi – 2,3 milj.m3 apjomā.

Kopumā pirmo 9 mēnešu laikā no privātā sektora iepirkti 22,1 milj.m3 koksnes, kas ir četras reizes vairāk nekā  gadu iepriekš, tai skaitā papīrmalka – 11,6 milj.m3, bet zāģbaļķi – 9,7 milj.m3 apjomā.

Pēc vasaras mēnešiem koksnes tirdzniecība kļuvusi intensīvāka. Līdz ar koksnes produktu ražošanas apjomu kāpumu jūtami palielinājies arī pieprasījums pēc koksnes resursiem, turklāt pēc visu sortimentu apaļiem kokmateriāliem.

Arī augošu koku cenas kopš augusta atkal paaugstinājušās. Skujkoku zāģbaļķu cenas septembra mēnesī kopumā paaugstinājās par 4 – 5% priedes zāģbaļķu cenai sasniedzot 56 EUR/m3 (+3,7%), bet egles zāģbaļķu cenai  – 57 EUR/m3 (+3,6%). Bērza zāģbaļķu cena paaugstinājās par 2% līdz 40 EUR/m3, savukārt papīrmalkas sortimenti – par 2 – 5%. Tādējādi vidējā priedes un bērza papīrmalkas cena sasniedza 16 EUR/m3, bet egles papīrmalka – 19 EUR/m3.

 

Avots: www.forestindustries.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *