Bioenerģētikas sektora attīstības perspektīvas Arhangeļskas apgabalā

Starptautiskā Meža foruma plenārsēdē, kas norisinājās 19.oktobrī Sanktpēterburgā, viens no diskusiju jautājumiem bija meža nozares attīstība Arhangeļskas apgabalā, kas  ir viens no vadošajiem mežrūpniecības reģioniem Krievijā.

Meži klāj 54% no Arhangeļskas apgabala teritorijas. Apsaimniekojamo mežu platība ir 29 miljoni hektāru, kuros aptuvenā koksnes krāja ir 2,8 miljardi kubikmetru.

Viena no būtiskākajām problēmām apgabala mežos ir koku masveida nokalšana. Kopējā nokaltušo mežaudžu platība ir 2,1 miljoni hektāru (~200 miljoni kubikmetru koksnes). Turklāt cirsmās joprojām paliek lieli neizmantotu koksnes atlieku apjomi. Aprēķināts, ka apgabalā tālākizmantojamo koksnes atlikumu potenciāls ir 4 miljoni kubikmetru.

Minētās problēmas risināšanai piedāvāti divi risinājumi – intensīvāk attīstīt plātņu sektoru vai bioenerģētikas sektoru. Izvērtēts, ka pirmajā variantā nepieciešamas lielas investīcijas, bet investori ir izvairīgi runājot par ieguldījumu veikšanu plātņu ražošanā Arhangeļskas apgabalā. Tāpēc par perspektīvāku atzīts attīstīt biokurināmā ražošanu. Reģionā jau darbojas 3 granulu rūpnīcas, kurās kopējā ražošanas jauda ir 125 000 tonnu gadā, savukārt tapšanas procesā esošās rūpnīcas plānotā ražošanas jauda ir 500 000 tonnu koksnes granulu gadā.

Turklāt reģionā kļuvusi intensīvāka pāreja uz biomasas apkures katliem. Minēts, ka vienā no  Arhangeļskas apgabala rajoniem jau pilnībā pāriets uz koksnes biomasas izmantošanu apkures katlos.

 

Lasīt vairāk: http://ru3.infobio.ru/news/495.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *