Ķīnā ražošanu uzsākusi pirmā lieljaudas OSB plātņu rūpnīca Āzijā

Līdz šim Ķīnā OSB plātņu ražošana mazos apjomos (15,0 – 30,0 tūkst. m3 gadā) realizēta tikai dažās rūpnīcās. Savukārt šā gada 8.oktobrī Hubei provincē Ķīnā ekspluatācijā laista pirmā OSB plātņu rūpnīca Āzijā, kurā tiks saražoti 220,0 tūkst.m3 OSB plātņu gadā, tādējādi MDF plātņu ražotājs „Hubei Baoyuan Group” (Ķīna) ir pirmais uzņēmums, kas orientēto kokskaidu plātņu ražošanu Āzijā uzsācis rūpnieciskos apjomos.

Līdz šim Āzijā neapgūtajā tirgus nišā vadošo pozīciju grasās ieņemt arī “Asia Pacific Forest Products“, kas OSB plātņu ražošanu plāno uzsākt jau 2011.gada 1.ceturksnī.

Šobrīd Ķīnas koksnes iepakojuma materiālu ražotāji un mēbeļrūpnieki gadā iepērk aptuveni 45 milj.m3 MDF un OSB plātņu, tāpēc šī tirgus sektora apgūšana neapšaubāmi ir perspektīvs pasākums, tā kā plātņu patēriņš Āzijā nepārtraukti palielinās. Turklāt krīzes periodā Ziemeļamerikā no tirgus izstājās aptuveni 50 – 60% OSB plātņu ražotāju, kas bija vieni no vadošajiem produkcijas piegādātājiem Āzijā.

Saražojot 400,0 tūkst.m3 OSB plātņu gadā, “Asia Pacific Forest Products” plāno kļūt par nopietnu konkurentu Eiropas un Ziemeļamerikas ražotājiem Āzijas plātņu tirgū gan produkta kvalitātes, gan cenas ziņā.

Lai panāktu zināmu garantiju produkcijas noietam, jau šobrīd tiek vestas pārrunas par piegādēm tuvāko dažu gadu laikā ar potenciālajiem sadarbības partneriem no Ķīnas, Japānas un Korejas.

 

 

Lasīt vairāk: www.dieffenbacher.de

www.asiapacificforestproducts.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *