“UPM Kymmene” uzsācis jaunā Somijas nacionālā FSC standarta testēšanu

Neskatoties uz to, ka FSC sertifikācija tiek plaši lietota visās valstīs, kur mežsaimniecība spēlē nozīmīgu lomu valsts tautsaimniecībā, Somijā līdz šim par nacionālo FSC standartu risinājušās tikai sarunas, kurās meža nozares pārstāvji, nevalstiskās organizācijas un citas ieinteresētās personas mēģināja panākt kopīgu izpratni.

Tomēr ilgu diskusiju rezultātā vienošanās tika panākta un nacionālais FSC standarts izstrādāts, ko šā gada 8.oktobrī apstiprināja arī Somijas FSC Asociācija.

Jaunais nacionālais standarts Somijā, iespējams, stāsies spēkā 2011.gada sākumā, savukārt mežrūpniecības koncerna “UPM Kymmene” veiktās standarta testēšanas rezultāti gaidāmi jau šā gada nogalē. Turklāt, koncerna vadība paudusi, ka meža sertifikācija pēc nacionālā FSC standarta nākotnē varētu kļūt par vēl vienu no UPM sniegtajiem pakalpojumiem privāto mežu īpašniekiem.

Meža sertifikāciju UPM uztver kā perspektīvu instrumentu stabilas mežsaimniecības attīstībā apstākļos, kad no visiem pasaulē esošajiem mežiem sertificēti ir tikai 10%. Tāpēc kompānija ir sertificējusi visus sev piederošos mežus: Somijā – pēc PEFC shēmas, Urugvajas meža plantācijās – pēc FSC, bet Apvienotajā Karalistē – pēc PEFC un FSC.

 

Lasīt vairāk: www.lesomat.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *