Baltkrievijas mēbeļrūpniecībā ražošanas apjomi atgriezušies pirmskrīzes līmenī

Starptautiskās mēbeļu izstādes „Mēbeles-2011″ atklāšanā, kas norisinājās šā gada 12.-16.oktobrī Minskā, Baltkrievijas Kokapstrādātāju un mēbeļu ražotāju asociācijas priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ziņojis, ka pirmajos 3 ceturkšņos šogad mēbeles realizētas  609 miljonu ASV dolāru (jeb aptuveni 308,2 miljonu latu) vērtībā. Tai skaitā 38% mēbeļu tika saražotas koncerna „Bellesbumprom” uzņēmumos.

Norādīts, ka pērn vispārējo tirgus tendenču rezultātā Baltkrievijas mēbeļu ražotāji ievērojami samazināja ražošanas apjomus, taču šogad, pateicoties realizētajām pretkrīzes programmām, ražošanas jaudas mēbeļrūpnieki kāpinājuši līdz 2008.gada līmenim.

Starptautiskā mēbeļu izstāde „Mēbeles-2011″, kas ir lielākā specializētā izstāde – gadatirgus Baltkrievijā,  tiek rīkota, lai ražotājiem sniegtu iespēju slēgt līgumus ar potenciālajiem sadarbības partneriem par gatavās produkcijas piegādēm 2011.gadā, kā arī prezentēt savus jaunākos produktus.

2009.gadā šo izstādi apmeklēja 20 500 nozares speciālistu un piedalījās vairāk nekā 190 uzņēmumi un firmas no 6 pasaules valstīm.

 

Avots: www.butb.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *