AS “Latvijas Finieris” akcionāri tomēr izrādījuši interesi par “Sveza” piedāvājumu

Līdz šim interesi par AS “Latvijas Finieris” akciju pārdošanu Krievijas saplākšņa ražotājam “Sveza” izrādījuši aptuveni 12% pašreizējo akcionāru, bet pagaidām neviens akciju pirkšanas darījums vēl nav noticis.

Kā skaidrojis “Sveza” ģenerāldirektors Andrejs Kašubskis, tas varētu notikt decembra beigās, jo akciju iegādes piedāvājuma beigu termiņš ir 5.novembris. Tad jāgaida 30 dienu, vai pirmpirkuma tiesības negribēs izmantot kāds no esošajiem akcionāriem, un vēl pāris nedēļas būs nepieciešamas, lai nokārtotu formalitātes. Savukārt AS “Latvijas Finieris” padomes biroja vadītāja Jolanta Medne uzsvēra, ka absolūtais vairākums pašreizējo akcionāru ir pret akciju pārdošanu vai savu balsstiesību nodošanu koncernam „Sveza”.

Jau ziņots, ka Saeimas Nacionālās drošības komisija ieteikusi drošības iestādēm pievērst uzmanību darījumiem ar AS “Latvijas Finieris” akcijām, ņemot vērā, ka šis valstij ir ļoti nozīmīgs uzņēmums.

 

AS “Latvijas Finieris” pieder 6 saplākšņa ražošanas un apstrādes rūpnīcas, iekārtu rūpnīca un 19 meitasuzņēmumi, no tiem 8 uzņēmumi atrodas Latvijā, bet 11 – ārpus Latvijas.

Pirmajos 3 ceturkšņos AS “Latvijas Finieris” apgrozījums sasniedzis 78 miljonus latu, bet kopumā šogad plānots sasniegt 93 miljonu latu lielu apgrozījumu, realizējot aptuveni 190 000 kubikmetru saplākšņa 870 dažādās pasaules vietās.

Savukārt Krievijas kokapstrādes uzņēmuma tirgus daļa Eiropas tirgos esot 20%. Šogad “Sveza” plāno pārdot 615 000 kubikmetru finiera un 269 000 kubikmetru skaidu plākšņu, eksportējot to uz 70 valstīm.

 

Lasīt vairāk:www.nra.lv

www.kapitals.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *