Lielāks mēbeļu eksports kompensē ienākumu kritumu vietējā tirgū

Asociācijas „Latvijas Mēbeles” ietilpstošo uzņēmumu apkopotie dati liecina, ka eksporta ienākumu pieaugums šogad bijis pietiekams, lai atsvērtu ienākumu kritumu pašmāju mēbeļu tirgū.

Kopējais asociācijā ietilpstošo uzņēmumu neto apgrozījums šā gada deviņos mēnešos (salīdzinājumā ar analogu periodu 2009.gadā) palielinājies par 1,98 miljoniem latu jeb 10,1% līdz 21,52 miljoniem latu.

Šāds pieaugums panākts, galvenokārt, pateicoties lielākam mēbeļu noietam ārvalstu tirgū (par 2,69 miljoniem latu jeb 23,4%).

Asociācijas izpilddirektors Andris Plezers informējis, ka ienākumus tieši uz eksporta rēķina spējuši kāpināt astoņi no 14 asociācijas uzņēmumiem. Visstraujāko pieaugumu procentuālā izteiksmē no eksporta uzrādījusi SIA „Arta Telpa” – par 150,2%, SIA „Wenden Furniture” – 88,2% un SIA „Daiļrade koks” – 87,4%.

Par tālāko tirgus attīstību prognozes esot ļoti pretrunīgas, jo šogad pašmāju ražotājiem palielināt eksporta ienākumus izdevies uz tā rēķina, ka daudzi konkurenti dziļākajā krīzes periodā bija spiesti izstāties no tirgus, bet pieprasījums vairākos noieta tirgos pakāpeniski atjaunojies.

Vislielāko neto apgrozījumu – 6,12 miljonus latu (+29,9%) – šā gada deviņos mēnešos izdevies sasniegt SIA „Daiļrade koks”. Otrs lielākais mēbeļu ražotājs pēc apgrozījuma ir SIA „Pinus GB” ar 3,30 miljoniem latu (-9,2%). AS „Elīza-K” apgrozījums šā gada deviņos mēnešos sasniedzis 3,14 miljonus latu (+15,1%), bet SIA „Eibe-L” – 2 miljonus latu (+40,1%).

 

Lasīt vairāk: „Dienas bizness” (Nr.153)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *