Pirmais “Latvenergo” zaļās elektroenerģijas sertifikāts piešķirts AS “Latvijas Finieris”

AS “Latvenergo” izveidojis kvalitātes zīmi “Powered By Green”, kas apliecina, ka vismaz 70% no uzņēmumā izmatotās elektroenerģijas ir saražoti no videi draudzīgajiem atjaunojamiem resursiem, kas nerada oglekļa izmešus. Novietota uz produktu iepakojuma vai tirdzniecības vietās, tā norādīs uz uzņēmuma rūpēm par videi draudzīgu un ilgtspējīgu darbību.

Zaļās elektroenerģijas sertifikātu “Powered by green” plānots piešķirt vairāk kā 100 uzņēmumiem Latvijā. Un pirmais videi draudzīgās enerģijas sertifikāts 26.oktobrī pasniegts AS “Latvijas finieris”.

AS “Latvijas Finieris” patērē aptuveni 1,2% no kopumā Latvijā saražotās enerģijas. Kā liecina uzņēmuma aprēķini, pērn no kopējās patērētās enerģijas 87% bijusi tieši zaļā, no atjaunojamiem resursiem iegūtā enerģija. Tāpat uzņēmums ar infrastruktūru modernizāciju ir panācis enerģijas patēriņa samazinājumu no 500 megavatstundām 2007.gadā līdz 307 megavatstundām pērn, panākot, ka viena kubikmetra produkcijas saražošanai nepieciešamas 2,1 megavatstundas.

 

Avots: „Nozare.lv”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *