Samazinās pieprasījums pēc Baltijas valstīs ražotiem ēvelētajiem zāģmateriāliem

Ēvelēto zāģmateriālu ražotāji ziņojuši, ka pieprasījums kopš septembra ievērojami samazinājies ne tikai vietējā tirgū Baltijas valstīs, bet arī svarīgākajos produkcijas ārējos noieta tirgos.

Papildus ierastajam pieprasījuma samazinājumam sezonālā faktora ietekmē, atsevišķos eksporta tirgos ēvelēto zāģmateriālu noietu negatīvi ietekmējuši arī valstu ekonomikas apstākļi.

Iespējamie ekonomikas attīstības virzieni šajos eksporta tirgos ir neskaidri, tāpēc sarežģīti prognozēt arī ēvelēto zāģmateriālu tirdzniecības attīstības tendences tuvāko mēnešu laikā.

Kopš septembra visstraujāk pieprasījums samazinājies Lielbritānijas tirgū. Ēvelēto zāģmateriālu noiets būtiski samazinājies arī Centrāleiropā, savukārt Tālo Austrumu tirgū pēdējās nedēļās tirgus situācija atkal nedaudz uzlabojusies.

Vairums zāģmateriālu ražotāju pauduši, ka oktobrī pasūtījumu apjoms vēl esot bijis salīdzinoši apmierinošs, ņemot vērā, ka pieprasījums ir samazinājies, bet ražotāju piedāvājums joprojām ir nemainīgi augsts. Tomēr jau novembrī un decembrī pasūtījumu apjoms, sagaidāms, krasi samazināsies.

Atbilstoši pieprasījuma kritumam, daudzos pārdošanas tirgos pazeminājušās arī ēvelēto zāģmateriālu cenas. Piemēram, Lielbritānijā ēvelēto konstrukciju kokmateriālu cenas jaunajos piegādes līgumos jau šobrīd ir par aptuveni 5 £/m3 (3.96 LVL/m3) zemākas. Atsevišķos gadījumos pircēji vēlējušies panākt cenu samazināšanu pat par 10 £/m3 (7.92 LVL/m3), tomēr pagaidām šādas prasības piegādātāji noraida.

Baltijas valstīs ražoto ēvelēto zāģmateriālu piegādes cenas Vācijas tirgū patlaban ir 260 – 265 EUR/m3 (jeb aptuveni 185 – 188 LVL/m3).

 

Avots: EUWID (No.42)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *