Baltijas valstu skujkoku zāģmateriālu ražotāji spiesti pazemināt eksporta cenas

Kopš septembra vidus Baltijas valstīs ražoto skujkoku zāģmateriālu tirdzniecība pasliktinājusies visos nozīmīgākajos noieta tirgos. Galvenokārt samazinājies pieprasījums pēc zemākas kvalitātes zāģmateriāliem, savukārt pieprasījums pēc lielu dimensiju produktiem esot apmierinošs.

Visvairāk zāģmateriālu tirdzniecības apjomi sarukuši Lielbritānijas tirgū, jo, līdz ar būvapjomu samazināšanos jaunu dzīvojamo māju būvniecības sektorā, pasliktinājies konstrukciju zāģmateriālu noiets.

Arī Vācijas, Beļģijas un Nīderlandes tirgos pieprasījums nedaudz samazinājies. Turpretī liels pieprasījums pēc Baltijas valstīs ražotās produkcijas ir Japānas, Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu tirgos.

Vietējos tirgos Baltijas valstīs pieprasījums kopumā šobrīd ir stabils salīdzinājumā ar tendencēm iepriekšējos mēnešos.  Izteikti zems pieprasījums joprojām ir būvniecības nozarē, kur dažādu ekonomisko apsvērumu dēļ atlikti un atcelti vēl vairāki būvniecības projekti. Savukārt tuvāko nedēļu laikā zāģmateriālu noieta samazināšanās gaidāma sezonālā faktora dēļ.

Ņemot vērā salīdzinoši lielo zāģmateriālu piedāvājumu, pircēji  arvien biežāk norādījuši uz iespēju pazemināt cenas. Lai nezaudētu pasūtījumus, piegādātāji atsevišķos gadījumos vienojušies par kompromisa variantu. Ievērojamāk zāģmateriālu piegādes cenas pazeminātas Lielbritānijas tirgū, kur jaunajos līgumos skujkoku zāģmateriālu cena ir par 10 £/m3 zemāka nekā šā gada 3.ceturksnī.

Vācijā egles zāģmateriālu piegādes cenas šobrīd ir 215 – 220 EUR/m3, bet Baltijas valstu tirgos – aptuveni  190 EUR/m3.

Atzīmēts, ka tikai ar pircējiem no Tuvo Austrumu reģiona izdevies slēgt jaunus līgumus par augstākām piegādes cenām.

 

Avots: „EUWID” (No.42)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *