Krievijas skujkoku zāģmateriālu eksports augustā palielinājies par 21%

Augusta mēnesī no Krievijas tika eksportēti 1,5 milj.m3 skujkoku zāģmateriālu, kas ir par 21% vairāk nekā gadu iepriekš. Arī  zāģmateriālu eksporta cenas paaugstinājās – par 6%, sastādot 169 USD/m3, tādējādi naudas izteiksmē zāģmateriāli augustā eksportēti aptuveni  253,5 milj. USD vērtībā.

Salīdzinot ar iepriekšējo (jūlija) mēnesi, fiziskā izteiksmē eksports gan samazinājās par 4%, turpretī eksporta cenas mēneša laikā paaugstinājās par 2%.

Galvenie Krievijas skujkoku zāģmateriālu importētāji joprojām ir Āzijas un Klusā okeāna reģiona valstis, Eiropas, NVS valstis, Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstis. Tomēr kopš jūlija zāģmateriālu noieta tirgū iezīmējās arī jaunas tendences – samazinājās piegādes apjomi uz Ķīnu, Ēģipti un Kazahstānu, turpretī uz Uzbekistānu, Azerbaidžānu, Tadžikistānu, Vāciju un Sīriju piegādes apjomi augusta mēnesī palielinājās.

Arī apaļkoksnes eksports kopš jūlija samazinājās, sastādot 1,85 milj.m3 (-3%).

Salīdzinājumā ar 2009.gada augustu, koksnes eksporta cenas paaugstinājās vidēji par 4%, tomēr, salīdzinājumā ar šā gada jūliju – pazeminājās par 3%.

Šā gada augustā ievērojami palielinājies koksnes eksports uz Somiju, Zviedriju un Vāciju, turpretī uz Ķīnu eksporta apjoms samazinājies.

 

Avots: Lesprom Network

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *