Privātajā meža sektorā šogad varētu tikt izcirsti ~4,5 milj.m3 koksnes

Saskaņā ar Valsts meža dienesta datiem, līdz šā gada septembra beigām mežos, kas nav valsts apsaimniekošanā, tika saņemti ciršanas apliecinājumi koksnes izstrādei 5,95 miljonu kubikmetru apjomā.

Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks biznesa portālam “Nozare.lv” paudis, ka Latvijas privātajā meža sektorā, pie labvēlīgiem klimatiskajiem apstākļiem, šogad varētu tikt izcirsti aptuveni 4,5 miljoni kubikmetru koksnes.

Norādīts, ka meža īpašnieku pieaugošo aktivitāti galvenokārt ietekmējusi šā brīža labvēlīgā situācija koksnes tirgū, kas radusies koksnes un tās izstrādājumu eksporta apjomu un cenu pieauguma dēļ.

Jau ziņots, ka līdz augusta beigām no Latvijas koksne un tās izstrādājumi eksportēti 554,3 miljonu latu vērtībā, kas ir par 56,1% vairāk nekā aizvadītā gada analogajā periodā. Tai skaitā apaļkoksne ārējos tirgos realizēta 92,3 miljonu latu vērtībā (+105,4%), kurināmā koksne – 85,3 miljonu latu vērtībā (+46,0%), savukārt zāģmateriāli – 184,0 miljonu latu vērtībā (+68,4%), tādējādi veidojot gandrīz 30% no koksnes un tās izstrādājumu eksporta.

Savukārt kopumā meža nozares produkcija šā gada pirmajos astoņos mēnešos no Latvijas eksportēta 628,2 miljonu latu vērtībā (+49,2%).

 

Avots: www.financenet.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *