Valdības deklarācijā prioritāro uzdevumu vidū minēta arī meža nozares attīstības veicināšana

Premjerministra Valda Dombrovska veidotās valdības deklarācijā par veicamajiem uzdevumiem Latvijas valsts attīstības un izaugsmes veicināšanā, norādīts, ka  tautsaimniecības jomā par prioritāti tiks noteikts valsts atbalsts konkurētspējīgiem, inovatīviem uzņēmumiem ar augstu izaugsmes un eksporta potenciālu un nozīmīgu ieguldījumu pievienotās vērtības pieaugumā, kā arī tiks ieviesti skaidri eksportspējīgu uzņēmumu atlases kritēriji, kas uzņēmumiem ar lielāko eksporta potenciālu radīs priekšrocības valsts atbalsta saņemšanā.

Tiks atbalstīti arī kompetences centri, tā nodrošinot uzņēmumu, pētniecības, izglītības un citu saistīto institūciju sadarbību rūpniecisko pētījumu veikšanā, jaunu produktu un tehnoloģiju radīšanā un ieviešanā.

Enerģētikas sektorā valdības deklarācijā minēta apņemšanās strauji un būtiski palielināt atjaunojamo energoresursu īpatsvaru Latvijas energobilancē, saglabājot energoresursu cenu konkurētspēju, kā arī īstenot vietējiem atjaunojamiem energoresursiem labvēlīgu nodokļu politiku. Lai 2020.gadā sasniegtu 40 % atjaunojamo energoresursu īpatsvaru, tiks pieņemts Atjaunojamo energoresursu likums, likvidējot kvotu sistēmu, un izveidota ekonomiski pamatota un elastīga sistēma vietējo enerģijas ražotāju un patērētāju atbalstam.

Meža nozarē par prioritārajiem uzdevumiem atzīta arī turpmāka meža produkcijas konkurētspējas veicināšana, ekonomiskās aktivitātes un inovāciju stimulēšana.

Tiks saglabāta AS “Latvijas Valsts meži” stabilizējošā loma koksnes resursu pieejamībā, tai skaitā mazajiem uzņēmumiem, kā arī veicināta koksnes plašāka izmantošana un tās dziļāka pārstrāde, izveidojot ilgtermiņa investīcijām labvēlīgu normatīvo vidi.

Tāpat plānots sakārtot arī medību uzraudzības un kontroles sistēmu, tādējādi veicinot ilgtspējīgu medību resursu apsaimniekošanu.

 

Avots: valdisdombrovskis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *