Latvijas eksports augusta mēnesī turpināja pieaugt, sasniedzot jaunu atzīmi

Latvijas eksporta apjomi augusta mēnesī sasniedza jaunu, 400 miljonu latu, atzīmi, kas iepriekš tika sasniegta 2008.gada septembrī un oktobrī.

Augustā eksporta apjomi ir uzrādījuši kāpumu par 44.2% jeb 126.3 miljoniem latu, tomēr, lai arī pieaugums ir iespaidīgs, arī imports atsācis augt straujāk (+39.1%), kā rezultātā pamazām aug tirdzniecības bilances iztrūkums un negatīvi tiek ietekmēts IKP rādītājs.

Kopumā vērtējot, eksports ir iekustinājis valsts ekonomiku un ir viens no galvenajiem tās dzinējspēkiem. Patlaban tam ir labvēlīgi apstākļi, ko nodrošina cenu un ārējā pieprasījuma dinamika; pamazām atkopjas arī vietējais patēriņš. Tomēr, ņemot vērā, ka Latvijas galvenā eksporta tirgus – ES izaugsme turpmāk ir gaidāma samērā mērena, ir vērts lūkoties straujākas izaugsmes tirgu virzienā.

Arī Latvijas apstrādes rūpniecības nozares ir pietuvojošās savu jaudu maksimumam, tāpēc nākamgad pieauguma tempi kļūs mērenāki un svarīgi būs tas, kā tiks risināti jaudu, jaunu tirgu un produktu attīstības jautājumi.

Prognozēts, ka 2011.gadā joprojām ir saskatāmi riski, kas varētu mainīt kopējo noskaņojumu un nākotnes vērtējumu. To var ietekmēt gan budžeta konsolidācija, gan citi, vēl neparedzami faktori, kā dēļ atsitiens tirdzniecībā var nedaudz atslābt.

Pozitīvus rezultātus augusta mēnesī turpināja uzrādīt arī meža nozares produkcijas eksports, kas vērtības izteiksmē  salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieauga vēl par 11.7%, bet salīdzinājumā ar 2009.gada augustu – par 65.3% sasniedzot 102.3 miljonus latu.

 

Lasīt vairāk: www.seb.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *