Rūpniecības apjomi septembrī pret augusta mēnesi sarukuši par 2,1%

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2010.gada septembrī rūpniecības produkcijas izlaide faktiskajās cenās bija 368.9 miljoni latu, savukārt deviņos mēnešos kopumā – 2 994.9 miljoni latu.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada janvāri – septembri, šogad rūpniecības produkcijas izlaide pēc darba dienu skaita izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās palielinājās par 13%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 12.6% (koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā – par 32%, savukārt mēbeļrūpniecībā produkcijas izlaide samazinājās par 5.9%).

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, šā gada 3.ceturksnī rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās palielinājās par 4.7%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 5.4% (koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā – par 4.3%; mēbeļrūpniecībā – pa 1.8%).

Savukārt, salīdzinājumā ar 2009.gada 3.ceturksni, šogad rūpniecības produkcijas izlaide pēc darba dienu skaita izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 19.4%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 19.9% (koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā – par 25.2%).

Šā gada septembrī, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās samazinājās  par 2.1%, tai skaitā  apstrādes rūpniecībā – par 1.7% (koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā produkcijas apjoms samazinājās par 3.2%, turpretī mēbeļrūpniecībā pieauga par 2%).

 

Avots: www.csb.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *