Ar 1.novembri spēkā stājies jaunais Maksātnespējas likums

2010.gada 1.novembrī stājies spēkā jaunais Maksātnespējas likums, ko pēc otrreizējas caurlūkošanas Saeima pieņēma jau š.g. 26.jūlijā.

Attiecībā uz juridiskajām personām ar jauno Maksātnespējas likumu uzņēmēji tiks stimulēti meklēt risinājumu savām finansiālajām problēmām pēc iespējas agrākā šo problēmu stadijā, kas, paredzams, veicinās problēmu atrisināšanu un uzņēmuma turpmāku pastāvēšanu.

Jaunais likums piedāvā vieglāku pieeju biznesa atveseļošanas pasākumiem un elastīgas iespējas piemērot visdažādākās metodes, kā biznesu saglābt. Savukārt tiem uzņēmējiem, kuru biznesu nebūs iespējams glābt, būs viegli pasludināt pašiem savu maksātnespēju un šīs maksātnespējas process būs ātrāks un efektīvāks, kas ļaus aktīviem ātrāk atgriezties apritē, kamēr tie nav zaudējuši savu vērtību.

Tāpat ir notikušas izmaiņas arī fiziskās personas maksātnespējas procesa regulējumā – jaunajā likumā ir ievērojami samazināts līdzekļu apmērs, kas būs nepieciešams lai uzturētu un virzītu uz priekšu pašu fiziskās personas maksātnespējas procesu. Vienkāršota arī kārtība, kā fiziskai personai uzsākt maksātnespējas procesu, pašam piesakot savu maksātnespēju – turpmāk būs jāuzrāda tikai savas saistības un mantas stāvoklis.

Jaunais likums paredz arī augstāku parāda slieksni – sabiedrības ar ierobežotu atbildību vai akciju sabiedrības pamatparādam atsevišķi vai kopā jāsasniedz 3000 latu līdzšinējā likuma noteikto 1500 latu vietā (pārējiem parādniekiem minimālā pamatparāda slieksnis paliek 1500 latu).

Tāpat grozījumi paredz, ka par maksātnespējas procesa pieteikumu, līdz oficiālajai maksātnespējas procesa pasludināšanai, netiks izdarīts ieraksts publiskajā Maksātnespējas reģistrā, kā arī vairs netiks apķīlāti parādnieka pamatlīdzekļi.

 

Avots: www.mk.gov.lv

www.likumi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *