Tuvo Austrumu reģionā palielinājusies zāģmateriālu tirdzniecības aktivitāte

Zāģmateriālu tirgū Tuvajos Austrumos oktobrī jūtami pieaugusi tirdzniecības aktivitāte. Līdz ar būvniecības sezonas sākšanos, nedaudz palielinājies pieprasījums pēc produkcijas no Centrāleiropas.

Tomēr, ņemot vērā, ka Eiropas kokzāģētāji tik intensīvi kāpinājuši zāģmateriālu ražošanas jaudas, piedāvājuma apjoms Levantes reģiona tirgū (Arābijas pussalas ziemeļos) šobrīd ir pietiekams.

Piegādātāji uzsvēruši, ka oktobra otrajā pusē īpaši lielos apjomos nākusi produkcija no Zviedrijas zāģmateriālu ražotājiem. Savukārt piegādātāji no Centrāleiropas atzīmējuši, ka šā brīža zāģmateriālu pārdošanas cenas Tuvajos Austrumos ir pārāk zemas, ņemot vērā augstās koksnes resursu iegādes radītās izmaksas. Šā iemesla dēļ Centrāleiropas zāģmateriālu ražotāji līdz septembrim kopumā vairāk orientējās uz produkcijas realizāciju Eiropas valstu tirgos, tomēr šobrīd, ņemot vērā pieprasījuma samazināšanos Eiropā, piegādātāji atkal varētu palielināt eksportu uz Ziemeļāfrikas valstu tirgiem.

Neskatoties uz pieprasījuma palielināšanos, zāģmateriālu piegādes cenas Levantes reģiona tirgū novembrī kopumā izdevies paaugstināt tikai minimāli.

Alžīrijā konstrukciju zāģmateriālu piegādes cena šobrīd ir aptuveni 177 – 181 EUR/m3. Libānā egles zāģmateriālu cenas ir aptuveni 179 – 184 EUR/m3, bet Marokā un Tunisijā – aptuveni 186 – 189 EUR/m3.

Vidusjūras austrumu ostās un Adrijas jūras ostās žāvētu zāģmateriālu cenas ir aptuveni 177 – 180 EUR/m3.

Septembra vidū Tuvajos Austrumos Eiropā ražotu žāvētu egles zāģmateriālu vidējā cena bija ~176 – 179 EUR/m3.

 

Avots: „EUWID” (No.44)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *