Baltkrievijas kokapstrādes uzņēmumi dubulto eksportu, sasniedzot 85 milj.USD

Šā gada pirmajos trīs ceturkšņos ražošanas apjomi Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrijas pārziņā esošajos kokapstrādes uzņēmumos kāpināti par 26%. Gūtās peļņas apjoms pieaudzis līdz 10,2 mljrd. RUB (~164 milj. LVL), kas ir par 46% vairāk nekā pērn analogajā laika periodā. Savukārt visu nozarē strādājošo uzņēmumu kopējais peļņas apjoms no produkcijas realizācijas šā gada pirmajos trīs ceturkšņos sastādīja 77,7 mljrd. RUB (1,25 mljrd. LVL), kas ir trīskārt vairāk nekā gadu iepriekš.

Līdz ar ražošanas jaudu palielināšanu, attiecīgi auguši arī nozares eksporta rādītāji.

Līdz oktobra beigām Baltkrievijas Mežsaimniecības ministrijas pārziņā esošie kokapstrādes uzņēmumi dubultojuši produkcijas eksporta un sniegto pakalpojumu vērtību līdz 85 milj. USD (~42 milj. LVL).

Atzīmēts, ka papīrmalkas eksporta vērtības īpatsvars šogad palielinājies no 43,8% līdz 59,7% savukārt zāģmateriālu īpatsvars vērtības izteiksmē mazliet samazinājies – no 28% līdz 27,3%. Tāpat meža nozares produkcijas eksportā dominē tehnoloģiskā koksne (5,5%), virpotie un mizotie baļķi (3,2%).

Koksnes produkcija kopumā tiek eksportēta uz 22 valstīm, bet Mežsaimniecības ministrijas pārziņā esošie kokapstrādes uzņēmumi galvenokārt sadarbojas ar tirdzniecības partneriem Skandināvijā, Lietuvā, Latvijā, Polijā, Vācijā, Beļģijā un Nīderlandē. Šogad sākta koksnes produktu piegāde arī uz jauniem noieta tirgiem – Spāniju, Grieķiju un Šveici.

Veiksmīgi turpinās arī augstākas pievienotās vērtības produktu eksports uz jaunapgūtiem noieta tirgiem, piemēram, koka brikešu eksports uz Vāciju un Dāniju.

 

Avots: www.mlh.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *