Irkutskas apgabalā turpinās koksnes pārstrādes apjomu palielināšanās

Irkutskas apgabalā patlaban ir vairāk nekā 1500 mežizstrādes un kokapstrādes uzņēmumu, kuros galvenokārt tiek ražota celuloze, papīrs, zāģmateriāli, plātnes, saplāksnis, kartons un koka būvkonstrukcijas.

Pirmajā pusgadā bija vērojama pozitīva šo produktu ražošanas dinamika. Arī 3.ceturksnī ražošanas apjomi turpināja pieaugt, tādējādi kopumā šogad sagaidāmi pozitīvi rezultāti.

Līdz jūlija beigām Irkutskas kokapstrādes uzņēmumos tika saražoti 2,52 milj.m3 zāģmateriālu, kas ir par 14% vairāk nekā gadu iepriekš; 95,9 tūkst.m3 saplākšņa (+48,5%); 14,9 milj.m2 kokšķiedru plātņu (+27,4%); 55,4 tūkst.m3 kokskaidu plātņu (+38,2%) un 714,3 tūkst. tonnu celulozes (+3,7%).

Ja tiktu atrisināta virkne problēmu, kas kavē kokrūpniecības attīstību, šāds ražošanas apjomu kāpums varētu saglabāties arī turpmāk.

Īpaši aktuāls pēdējo mēnešu laikā kļuvis dzelzceļa vagonu deficīts, kādēļ tiek kavētas gatavās produkcijas piegādes pasūtītājiem un attiecīgi samazinātas arī  jaunu partiju ražošanas jaudas.

Koksnes pārstrādes apjomi Irkutskas apgabalā ar katru gadu turpina pieaugt, kas saistīts ar jaunu pārstrādes rūpnīcu izveidi. Turklāt arī krīzes periodā, kad pieprasījums pēc produkcijas samazinājās kā vietējā, tā ārējos tirgos, koksnes pārstrādes apjomi Irkutskas mežrūpniecības uzņēmumos praktiski nesamazinājās. Bez tam, konkurētspējas uzlabošanas nolūkā uzņēmēji bija spiesti optimizēt savu darbību, atsevišķos gadījumos pat pārorientējās uz pilnīgi jaunu produktu ražošanu, tādējādi rodot jaunas iespējas eksporta tirgos.

Tiek turpināta arī jauno investīciju projektu realizācija, kuru vērtība uz 1.jūliju sastādīja ~15 mljrd. RUB (241 milj. LVL). Savukārt kopējais šobrīd realizācijā esošo projektu investīciju apjoms ir ~30,8 mljrd. RUB (496 milj. LVL).

Šogad no Irkutskas apgabala pirmajos astoņos mēnešos tika eksportēti 3,6 milj.m3 apaļkoku, kas  ir par 7% mazāk nekā gadu iepriekš, un 3,2 milj.m3 zāģmateriālu, kas ir par 25% vairāk nekā gadu iepriekš. Tomēr pilnībā pārorientēties no apaļkoku eksporta uz zāģmateriālu un citu koksnes izstrādājumu ražošanu kavējusi pasaules ekonomikas krīze un tās radītās sekas. Tā kā nozares ekonomikas stabilizācija prasīs kādu laiku un apaļkoku eksports tiks turpināts, ir ļoti pozitīvi vērtējams Krievijas Federācijas valdības lēmums atlikt paaugstinātā apaļkoku izvedmuitas tarifa ieviešanu.

Kokrūpniecības uzņēmumu pienesums reģiona budžetā  šā gada pirmajos septiņos mēnešos bija 1,4 mljrd RUB (~22,5 milj. LVL), kas ir divkārt vairāk nekā gadu iepriekš. Tas vēlreiz apliecina, cik būtiski ir turpināt šīs nozares attīstību un atbalstīt tajā strādājošos uzņēmumus, veicot investīcijas jaunu rūpnīcu izbūvē, esošo rūpnīcu modernizācijā un jaunu produktu izstrādes un ražošanas veicināšanā.

 

Avots: www.baikal24.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *