Darbību pārtrauc Norvēģijas biodegvielas ražotājs „Xynergo AS”

Neskatoties uz šai rudenī Norvēģijā akceptēto valsts subsīdiju programmu otrās paaudzes biodegvielas ražošanai no koksnes biomasas, Norvēģijas kompānijai „Xynergo AS” nav izdevies atrast investorus, kas būtu gatavi ieguldīt kompānijas ilgtermiņa attīstībā. Tāpēc „Xynergo AS” īpašnieki – Norvēģijas grupa „Norske Skog” un vairāki citi Norvēģijas mežu īpašnieki nākuši pie kopsaucēja, ka tālāka biodegvielas ražošanas uzņēmuma darbība nav iespējama.

Savukārt pieredze, kas tika gūta uzņēmuma darbības laikā, tiks izmantota tālākos „Norske Skog” un citu līdzšinējo līdzīpašnieku bioenerģijas projektos Norvēģijā un citās valstīs.

 

„Xynergo AS” tika dibināta 2008.gadā. Tās mērķis bija biodīzeļdegvielas un aviācijas degvielas ražošana, izmantojot zemas kvalitātes koksnes biomasu.

Kompānija cieši sadarbojās ar daudzām zinātniski pētnieciskām un vides aizsardzības organizācijām; lielu interesi izrādīja arī auto ražošanas un aviācijas industrijas pārstāvji, tomēr projekta kapitālietilpība izrādījās pārāk augsta un izdevumi – pārāk lieli.

 

Avots: www.xynergo.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *