„UPM” plāno veikt reorganizāciju un samazināt koksnes produktu ražošanu

Somijas meža nozares koncerna “UPM – Kymmene” struktūrvienība UPM Timber 2011.gadā plāno veikt biznesa reorganizāciju Somijā un Krievijā, kas kopumā skars aptuveni 52 administratīvā personāla darbiniekus.

Līdz ar štatu samazināšanu, sagaidāms, samazināsies arī kompānijas izdevumi. Tāpat nepieciešamību samazināt ražošanas apjomus 2011.gadā liek arī tirgus situācija – lētu resursu nepietiekamība un zema rentabilitāte.

UPM Timber ražo kokmateriālus būvniecībai. Kompānijai piederošajās kokapstrādes rūpnīcās ik gadu tiek saražoti aptuveni 2,3 miljoni kubikmetru zāģmateriālu un aptuveni 420,0 tūkstoši kubikmetru koka kompozītmateriālu.

UPM Timber struktūrvienībā darbojas 12 rūpnīcas Austrijā, Somijā, Francijā un Krievijā, kurās nodarbināti aptuveni 1200 cilvēki.

Kompānijas „UPM” kopējie pārdošanas ieņēmumi 2010.gada 3.ceturksnī turpināja pieaugt, sasniedzot 2,31 mljrd. EUR, kas ir par 4,3% vairāk nekā iepriekšējā ceturksnī un par 21% vairāk – salīdzinājumā ar gūtajiem ieņēmumiem 2009.gada 3.ceturksnī. Savukārt tīrā peļņa šā gada 3.ceturksnī palielinājusies par 138 milj. EUR, sastādot 178 milj. EUR.

Kopumā pirmajos deviņos mēnešos kompānijas ieņēmumi pieauguši līdz 6,57 mljrd. EUR (+17%), bet tīrā peļņa – līdz 417 milj. EUR (aizvadītā gada attiecīgajā periodā tika ciesti zaudējumi 126 milj. EUR apjomā).

Struktūrvienībā UPM Timber no koksnes uz koksnes izstrādājumu realizācijas 2010.gada 3.ceturksnī gūti ienākumi 387 milj. EUR apjomā, kas ir par 2% mazāk nekā iepriekšējā ceturksnī. Arī EBITDA rādītājs (Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization) samazinājies no 26 milj. EUR līdz 18 milj. EUR (-31%).

 

 

Avots: www.upm-kymmene.com

www.files.shareholder.com

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *