Krievijas uzņēmums „Novoeniseysk LKhK” uzsācis koksnes granulu ražošanu

Igaunijas kokapstrādes un granulēšanas iekārtu ražotājs „AS Hekotek” trīs gadu laikā granulu ražošanas iekārtas Krievijā uzstādījis jau piecās rūpnīcās.

Šā gada augustā ar „Hekotek” uzstādītajām iekārtām granulu ražošana tika uzsākta arī vienā no lielākajiem Krievijas kokrūpniecības uzņēmumiem – „Novoeniseysk LKhK” (Krasnojarskas reģionā), kas gadā saražo aptuveni 500 000 kubikmetru zāģmateriālu un aptuveni 20 miljonus kvadrātmetru kokšķiedru plātņu.

Ņemot vērā, ka šo plātņu pārdošanas apjomi tirgū ir sarukuši, savukārt pieprasījums pēc koksnes granulām kā pasaules, tā Krievijas tirgū pieaug, uzņēmuma vadība nolēmusi apgūt arī šo tirgus nišu  un turpmāk daļu kokzāģēšanas atlieku izmantot koksnes granulu ražošanā.

Jaunajā rūpnīcā kopumā investēti ap 100 milj. RUB (~1,6 milj. LVL). Uzstādītās jaudas ļauj pārstrādāt vairāk nekā 120 000 kubikmetru koksnes atlieku un saražot ap 4,5 tonnām granulu stundā.

Ar sākotnējo ražošanas jaudu gadā plānots saražot ap 30 000 tonnu granulu, taču jau tuvākajā nākotnē atbilstoši pieprasījumam tā varētu tikt dubultota.

 

Lasīt vairāk: www.krasrab.com

http://www.hekotek.ee/eng/news/article_id-399

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *