Pārprodukcijas dēļ avīžpapīra ražotāji Eiropā spiesti slēgt rūpnīcas

Vairumā Eiropas valstu, avīžpapīra tirgus sektorā izveidojusies pārprodukcija, kādēļ ražotāji spiesti slēgt mazāk konkurētspējīgos uzņēmumus. Tā, piemēram, Zviedrijas – Somijas mežrūpniecības koncerns „Stora Enso” jau līdz šā mēneša beigām grasās pārtraukt vienas avīžpapīra ražošanas līnijas darbību „Maxau” rūpnīcā Vācijā, kā rezultātā koncerna rūpnīcās saražotā avīžpapīra apjoms gadā samazināsies par ~195 000 tonnu jeb aptuveni par 1,5% no kopējā Eiropas tirgū saražotā apjoma.

Šāds lēmums pieņemts nesamērīgi augsto ražošanas izmaksas dēļ, tā kā gatavās produkcijas vidējā realizācijas cena krietni pazeminājusies, turpretī izejvielu cenas joprojām turpina paaugstināties.

Ar atlikušajām divām iekārtām, pārstrādājot aptuveni 380 000 tonnu makulatūras, „Maxau” rūpnīcā turpmāk gadā tiks saražoti ~530 000 tonnu avīžpapīra un nekrītotā žurnālpapīra.

Šī ir tikai viena no vairākām celulozes-papīrrūpniecības restrukturizācijas epizodēm Eiropas tirgū – palielinoties lētākas produkcijas īpatsvaram no tropu valstīm, mazāk konkurētspējīgie uzņēmumi tiek slēgti visā Ziemeļeiropas un Ziemeļamerikas reģionā.

Savukārt Krievijas papīrrūpniecības pārstāvji šo tirgus sektoru par neperspektīvu pagaidām atzīt nesteidz, uzskatot šo par iespēju nostiprināt savas pozīcijas pasaules tirgū, lai arī kopējais ražošanas apjoms šā gada pirmajos septiņos mēnešos samazinājās par 0,4%.

2009.gadā Krievijā tika saražoti 2,01 miljoni tonnu avīžpapīra, kas ir nedaudz vairāk nekā gadu iepriekš.

Arī eksportu izdevies palielināt – par 12%, galvenokārt zemo ražošanas pašizmaksu dēļ, tā kā Krievijā joprojām ir salīdzinoši lētākas izejvielas, elektroenerģija un darbaspēks, ļaujot ražotājiem Eiropas tirgū saglabāt konkurētspēju, neskatoties uz dažkārt neefektīvo ražošanas organizāciju un investīciju trūkumu.

 

Avots: www.lesomat.ru

http://lesomat.ru/news/newsone.php?id=135647

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *