Vācijas tirgū sāk pazemināties Krievijā ražoto egles zāģmateriālu piegādes cenas

Tirgus dalībnieki ziņojuši, ka Centrāleiropas zāģmateriālu tirgū pēdējo dažu nedēļu laikā pieaugusi spriedze Krievijā ražoto egles zāģmateriālu noieta cenām, tā kā piedāvājums joprojām saglabājies salīdzinoši augsts, turpretī pieprasījums ir samazinājies.

Veikto pasūtījumu apjoms esot mazāks nekā citkārt šai laika periodā, jo papildus sezonālajam faktoram, pircējus no darījumu slēgšanas attur arī neziņa par tirgus attīstību tuvāko mēnešu laikā. Rezultātā tiek veikti maza apjoma pasūtījumi, izvairoties no jebkādas uzkrājumu veidošanas.

Šobrīd piedāvājums no Krievijas ir pietiekams, un atsevišķi ražotāji, palielinoties gatavās produkcijas apjomiem noliktavās, pat palielinājuši piegādes. Tomēr daži piegādātāji atzīmējuši, ka situācija drīzumā varētu jūtami mainīties un piedāvājums samazināsies, jo vairums kokzāģētavu Krievijas ziemeļrietumos jau ziņojuši par nepietiekamām apaļkoku piegādēm, kas nākamajās dažās nedēļās varētu likt krietni samazināt koksnes pārstrādes jaudas.

Patlaban Krievijas un Skandināvijas zāģmateriālu cenas ir daudz maz izlīdzinājušās, tāpēc elastīgāku piegāžu  dēļ atkal sācis palielināties pieprasījums pēc Skandināvijā ražotajiem zāģmateriāliem.

Arī Lielbritānijas tirgū pēdējo dažu nedēļu laikā pieprasījuma krituma dēļ pasliktinājies Krievijas skujkoku zāģmateriālu noiets, kur pēc tirgus dalībnieku paustajām prognozēm situācijas uzlabošanās nav gaidāma līdz pat nākamā gada pavasarim.

Krievijā ražoto egles zāģmateriālu cena Vācijas tirgū šobrīd ir 215 – 218 EUR/m3, kas līdz gada beigām, domājams, pazemināsies līdz ~210 EUR/m3. Savukārt Karēlijā ražoto egles zāģmateriālu cena Vācijā šobrīd ir ~220 EUR/m3.

 

Avots: „EUWID” (No.45)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *