Kopš novembra sākuma Lielbritānijā atkal uzlabojies zāģmateriālu noiets

Britu kokzāģētāji ziņojuši, ka novembrī, pēc tam, kad iepriekšējo divu mēnešu laikā tirgū bija vērojams straujš pieprasījuma kritums, vietējā tirgū atkal uzlabojies skujkoku zāģmateriālu noiets. Tomēr tirgus analītiķi norādījuši, ka sezonālā faktora dēļ nākamo dažu nedēļu laikā, pieprasījums atkal, visticamāk, samazināsies.

Līdz ar pieprasījuma atjaunošanos, spriedzi tirgū palielinājis lētākas produkcijas piedāvājums no Īrijas zāģmateriālu ražotājiem. Piemēram, taras sagatavju cena pazemināta par aptuveni 5 sterliņu mārciņām (~4 Ls) kubikmetrā, tādējādi cenu starpība Īrijas un Lielbritānijas produkcijai palielinājusies no 5 – 10 sterliņu mārciņām līdz 15 sterliņu mārciņām (~12 Ls) par kubikmetru.

Neskatoties uz pircēju pausto vēlmi 3.ceturksnī pazemināt skujkoku zāģmateriālu vidējo cenu, vietējie ražotāji līdz novembra vidum spējuši saglabāt visumā stabilu cenu līmeni. Piemēram, konstrukciju zāģmateriāli Lielbritānijas tirgū joprojām tiek realizēti par 180 – 182 sterliņu mārciņām (~150 Ls) kubikmetrā.

 

Avots: „EUWID”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *