Baltkrievijas Nacionālā meža nozares attīstības programma 2011.-2015.gadam

Baltkrievijas Republikas Ministru padome apstiprinājusi Nacionālo meža nozares attīstības programmu 2011.-2015.gadam, kas tika izstrādāta ar mērķi nodrošināt ilgtspējīgu, ekonomiski, ekoloģiski un sociāli sabalansētu meža apsaimniekošanu un izmantošanu.

Galvenie Nacionālās programmas uzdevumi:

  • Ražošanas tehnoloģiju modernizācija, mūsdienu informācijas tehnoloģiju, aerokosmisko metožu, un elektronisko meža uzmērīšanas instrumentu ieviešana;
  • Veicināt maksimālu koksnes resursu izmantošanu ikgadēji pieļaujamā ciršanas apjoma ietvaros;
  • Paaugstināt meža resursu izmantošanas efektivitāti, palielinot saražoto produktu ar augstākas pievienotās vērtības īpatsvaru, tādējādi sedzot arī diferencēto iekšējā tirgus patēriņu un palielinot mežrūpniecības produkcijas eksporta potenciālu;
  • Veicināt ekonomiski un ekoloģiski efektīvu koksnes atlieku utilizācijas tehnoloģiju izmantošanu;
  • Jaunu koksnes kurināmā ražošanas rūpnīcu radīšana un esošo ražotņu modernizācija;
  • Jaunu darba vietu radīšana, veicinot nodarbinātības palielināšanos;
  • Pilnveidot meža nozarē strādājošo nodrošinājumu ar dzīvojamo platību, utt.

Nacionālajā programmā paredzēts arī pilnveidot esošo valsts Mežsaimniecības ministrijas sistēmu. Savukārt mežizstrādes sektorā viena no programmā norādītajām prioritātēm ir neatkarīgo mežizstrādātāju piesaiste un kopuzņēmumu izveide ar nolūku piedāvāt lielapjoma rūpniecisko mežizstrādi (ne mazāk kā 2 milj.m3).

Jaunās programmas meža nozares produkcijas eksporta stratēģija paredz palielināt augstākas pievienotās vērtības gatavās produkcijas eksporta īpatsvara palielināšanu un attiecīgi neapstrādāto, apaļo kokmateriālu eksporta samazināšanu.

 

Avots: www.belwood.by

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *