Automašīnu aprīkošana ar ultraskaņas svilpēm meža dzīvnieku atbaidīšanai

Tuvojoties ziemas sezonai un līdz ar sāls kaisīšanas uzsākšanu uz šosejām, kas pievilinās briežus un aļņus, aktuāls kļūst jautājums, kā izvairīties no sadursmēm ar šiem un citiem meža dzīvniekiem.

Ultraskaņas svilpes tirgū ir pieejamas jau vairākus gadus. Arī Latvijā tas vairs nav jaunums, bet kā minējis LVMI “Silava” pētnieks Jānis Baumanis, tās neesot tik populāras kā Skandināvijas valstīs, iespējams, atbilstošas reklāmas trūkuma dēļ.

Dažāda dizaina un krāsas svilpes tiek pārdotas kopā ar līmplēvi, lai tās varētu piestiprināt pie automašīnas virsbūves – pie radiatora restes vai spoguļa, kur pretvējš tām netraucēti piekļūst, nodrošinot augstas frekvences skaņu, kas nav dzirdama cilvēka ausij, taču meža dzīvniekiem liek bēgt un nešķērsot ceļu.

Dzīvnieku atbaidītājs sāk darboties pie ātruma virs 30 km/h neatkarīgi no diennakts stundas un laika apstākļiem, radot augstfrekvences skaņu, kas atbaida dzīvniekus. Darbības rādiuss – līdz 2 km.

Nav zināms, vai par šo ierīču darbības efektivitāti veikti atbilstoši pētījumi, tomēr to lietotāji apgalvojuši, ka pēc šādu svilpju uzsādīšanas sadursmes nav pieredzētas. Turklāt ierīces cena ir pietiekami adekvāta, lai to varētu atļauties jebkurš autobraucējs, kas vēlas justies droši, braucot tumšajā diennakts laikā.

 

Avots:Latvijas Avīze

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *