Centrāleiropā plātņu ražošanas jaudas nākamgad samazināsies par ~2 milj.m3

Pēdējo dažu nedēļu laikā, balstoties uz tirgus tendencēm, kad resursu izmaksas turpina pieaug un konkurence pēc koksnes resursiem saasinās, turpretī pieprasījums pasules finanšu un ekonomikas krīzes rezultātā ir ievērojami krities, vairāki Centrāleiropas koksnes plātņu ražotāji pieņēmuši lēmumu slēgt atsevišķas neperspektīvākās rūpnīcas.

Kā tika ziņots jau iepriekš, oktobra vidū vienu no savām skaidu plātņu rūpnīcām (Štutgartes reģionā, Vācijā) ar jaudu 300,0 tūkst.m3 gadā, slēdza Vācijas uzņēmums „Pfleiderer AG”, kas ir otrs lielākais kokskaidu un kokšķiedru plātņu ražotājs pasaules tirgū.

Novembra sākumā uzņēmums nāca klajā ar paziņojumu, ka līdz 2011.gada janvāra beigām Vācijā tiks slēgta arī skaidu plātņu rūpnīca „Bau und Holztechnik Thüringen GmbH” (BHT) un MDF plātņu rūpnīca „Pfleiderer Holzwerkstoffe Nidda GmbH & Co”, kurās līdz šim ik gadu tika saražoti attiecīgi aptuveni 530,0 tūkst. un 170,0 tūkst.m3 plātņu.

Arī Šveices kompānija „Swiss Krono Group” nākamā gada janvārī  plāno slēgt kokskaidu plātņu rūpnīcu Ungārijā („Interspan Kft.”), kurā uzstādīto ražošanas iekārtu jauda ir 530,0 tūkst.m3 gadā.  Savukārt Austrijas kompānija „Kronospan Group” ierosinājusi pārtraukt plātņu ražošanu „Bischweier” rūpnīcā Vācijā.

Līdz ar darbības pārtraukšanu iepriekšminētajās rūpnīcās, kopumā Centrāleiropā koksnes plātņu ražošanas jaudas nākamgad būs samazinājušās par vismaz 2,1 milj.m3.

Nozīmīgākā būs „Kronospan Group” rūpnīcas slēgšana Vācijā, kurā ik gadu līdz šim tika saražoti aptuveni 800,0 tūkst. m3 kokskaidu plātņu.

Lai arī daļēja pasūtījumu izpilde tiks novirzīta uz citām uzņēmumu rūpnīcām, turpmāko mēnešu laikā kokskaidu plātņu tirgū Eiropā sagaidāms zināms piedāvājuma samazinājums.

Vairāki saliekamo būvkonstrukciju ražotāji jau norādījuši, ka alternatīva parastajām skaidu plātnēm varētu kļūt orientētās kokskaidu plātnes (OSB). Turklāt, līdz ar ražošanas jaudu samazināšanu, jau tuvākajā laikā Centrāleiropā sagaidāms arī būtisks kokskaidu plātņu cenu kāpums.

 

Avots: „EUWID” (No.47)

www.ihb.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *